Czar dawnej i współczesnej Warszawy

warszawa wycieczki
mat. prasowe

Odkrywanie Warszawy jest inspirujące nawet wtedy, gdy mieszka się tu od lat i miasto wydaje się znane. Firma WPT 1313 specjalizuje się w alternatywnych trasach wycieczek. Na wiosenną przejażdżkę można wybrać się słynnym „Maluchem”, kultowym Fiatem 125p czy legendarnym „Ogórkiem”. Każda z tych opcji zapewnia niepowtarzalne doznania. Dla starszych to sentymentalna podróż w czasie, a młodsi dowiedzą się jak Warszawa wyglądała kilkadziesiąt lat temu. Takie zwiedzanie okraszone poczuciem humoru wyjątkowych przewodników to propozycja dla tych, którzy kochają stolicę.

Świetna obsługa przewodnicka została doceniona przez warszawiaków. 7 marca br. Rafał Dąbrowiecki, twórca projektu „Ogórkiem po Warszawie”, zwyciężył w plebiscycie na Warszawiaka Roku 2018. To zasłużone wyróżnienie, ponieważ od lat opowiada on o stolicy i dzieli się pasją i wiedzą na temat miejsc powszechnie znanych, jak i tych spoza głównych szlaków, promując w ten sposób Warszawę. Najczęściej można go spotkać podczas sobotnich wycieczek, które ruszają spod Pałacu Kultury i Nauki oraz spacerów „Butem po Wawie”.

Jelczem po Warszawie

Widok Jelcza 043, „Ogórka”, wywołuje uśmiech na twarzy, zdziwienie albo budzi sentyment. We flocie samochodowej WPT 1313 znajdują się autokary, które z wdziękiem wożą turystów. Można się nimi przejechać w każdą sobotę o 11.00 podczas wycieczki „Ogórkiem po Pradze”, która przybliża urokliwe zakamarki prawobrzeżnej dzielnicy. Z kolei o 19.00 osoby pełnoletnie mogą wziąć udział w programie pt. „Legendarne knajpy PRL-u – bo pić trzeba umić”. W planie wycieczki są wizyty w kultowych lokalach z czasów PRL, a także w Muzeum Polskiej Wódki, gdzie można degustować różne rodzaje trunków wraz z poczęstunkiem.

Wycieczki po Warszawie – zadać szyku Fiatem

WPT 1313 to największy organizator wycieczek nawiązujących do czasów PRL. Można usiąść za kierownicą zabytkowego Fiata 126p lub jako pasażer podziwiać miasto z okien Fiata 125p, który przez lata był obiektem marzeń Polaków. Kierowanie „Maluchem” to nie lada wyzwanie, a na pewno dobra zabawa. Podróżując w ten sposób można poznać sztandarowe miejsca stolicy, zwiedzić żydowską Warszawę, udać się śladami Chopina, zobaczyć miejsca uwiecznione w komediach Stanisława Barei czy sprawdzić, gdzie zachowały się wspomnienia PRL.